Dátum: 2021. szeptember 28.
Kilábalt a koronavírus-járvány okozta nehéz időszakból a magyar munkaerőpiac - értékelte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb foglalkoztatási adatait az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.
Bővebben
Dátum: 2021. szeptember 15.
A Vállalkozások munkaerő támogatása program kibővítésével akár 9 hónapon át kaphatnak állami hozzájárulást az alacsony végzettségű álláskeresőt foglalkoztatók. Mától nyújthatók be az igénylések a 90 napos munkatapasztalat szerzést elősegítő támogatásra – közölte Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta: a regisztrált álláskeresők száma már 250 ezer közelébe csökkent Magyarországon, ami a tavaly nyári mélypont óta mintegy 130 ezer fős mérséklődésnek felel meg.
Bővebben
Dátum: 2021. szeptember 01.
Indul a munkahelyi képzéseket támogató 70 milliárd forintos kormányzati program, első körben 15 milliárd forintos keretösszegre pályázhatnak a vállalkozások október 1-jétől - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Bővebben
Dátum: 2021. augusztus 16.
Idén hatodik alkalommal hirdette meg az OFA Nonprofit Kft. "Az Év Felelős Foglalkoztatója" elnevezésű díját, melyre augusztus 30-ig nyújthatják be a cégek a pályázatukat – jelentette be Bodó Sándor. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára hozzátette, kiemelten fontos, hogy a munkáltatók az emberi erőforrást vállalatuk legfontosabb értékeként kezeljék, megtartásuk, fejlesztésük és jóllétük érdekében pedig erőfeszítéseket is tegyenek.
Bővebben
Dátum: 2021. augusztus 12.
A Zala innovatív foglalkoztatási paktumot megvalósító konzorcium 2021 márciusában többletforrás igényt nyújtott be, az Irányító Hatóság júliusban elfogadta a kérelmet, melyről 2021. augusztus 2-án Kormányhatározat született, melyben 140 millió forintnyi pluszforrást ítéltek meg a projekt támogatásának növelésére. Az eredetileg 962.991.790 forint összköltségű projekt költségvetése 1.102.991.790 forintra emelkedett, a határideje pedig kitolódott 2022. március 31-ig. A plusz forrás lehetőségével további 83 fő kerül bevonásra bértámogatási programba és 10 fő vállalkozóvá válását segíti a TOP program, így a projekt zárásáig 747 fő kerül bevonásra munkaerő-piaci szolgáltatásokba, 112 fő képzésbe, 396 fő foglalkoztatásba, 70 fő pedig önfoglalkoztató lesz.