Álláshirdetés minta
Egy jól megírt álláshirdetésnek köszönhetően a munkaadó és a munkavállaló könnyebben egymásra talál. Ha viszont félvállról vesszük ezt a feladatot, akkor alulmaradhatunk a tehetségekért folytatott versenyben. Íme néhány tanács, mire érdemes odafigyelni a hirdetés összeállításánál.
Egy jól megírt álláshirdetésnek köszönhetően a munkaadó és a munkavállaló könnyebben találja meg egymást. A munkaadó érdeke, hogy az álláshirdetés kellően részletezze a feladatokat és elvárásokat, így a beküldött pályázatok alapján valóban olyan jelentkezők közül válogathasson, akikre szüksége van.
Az álláshirdetés kritériumai
- Legyen vonzó és érthető a pozíció neve! Ez a néhány szó az, mely alapján a munkakereső dönt arról, hogy megnézi-e a hirdetést, vagy sem. Minél jobban kifejezi a feladatokat és hatásköröket, annál több kompetens érdeklődő kattint majd rá.
- A cég rövid bemutatása igen fontos a munkakeresők számára, hiszen a jövőjüket képzelik el az Ön cégénél.
- A feladatok és felelősségi körök meghatározásánál törekedjen az egyértelmű, ugyanakkor rövid megfogalmazásra. Figyeljen a sorrendre és arra, hogy mely feladatok hangsúlyosak! Igyekezzen beazonosíthatóvá tenni a pozíciót a szervezeti hierarchiában!
Alaposan gondolja végig, és írja le az ideális jelölttel szemben támasztott elvárásokat mind a képzettség, a szakmai tapasztalat és egyéb képességek tekintetében. Így biztosíthatja, hogy a megfelelő pályázók jelentkeznek majd a hirdetésre.
Adjon meg olyan elérhetőséget, amelyen a pályázók kereshetik cégét esetleges kérdéseikkel, illetve beazonosíthatják, hogy hova jutassák el jelentkezésüket. Érdemes továbbá a cég honlapjának címét megadni, hogy a leendő munkavállaló teljesebb képet kaphasson a vállalatról.
Hirdetésfeladás öt egyszerű lépésben
1. Válasszon álláshirdető oldalt - olyat, mely garantálja, hogy az Ön által feladott hirdetés megfelelő nyilvánosságot kap és nagyszámú potenciális pályázót érhet el vele.
2. Fogalmazza meg a hirdetés szövegét, és küldje el!
3. Az önéletrajzok már jönnek is a postaládájába.
4. Válogasson a pályázatok közül!
5. Kezdődhet a jelöltek interjúztatása.
A Profession.hu felmérése alapján a munkavállalók számára egy új munkahely kiválasztásakor a következő szempontok a legfontosabbak:
- stabil munkahely
- jó munkahelyi légkör
- jövedelem
- tanulási, képzési lehetőségek
- a kreativitás szükségessége
- karrierlehetőségek
Minta: /feltoltes/files/Profession4.jpg
Forrás: hrportal.hu
Hirdetésfeladás: https://www.profession.hu/hu/feladas/normal